Dnia 26.10 2023r. uczniowie klasy I-III wyruszyli na całodniową wycieczkę do Bałtowa. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie i z humorem opowiadał pan przewodnik.
Wielkie emocje wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca .Obejrzeliśmy ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. Amerykańskim autobusem (school busem) odbyliśmy przejażdżkę pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi ,rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie -tzw. Safari. Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich- zamki, pałace, kościoły zbudowane wiele lat temu. Znaleźliśmy Nasz Zamek Lubelski.
Równie fascynującą i troszeczkę przerażająca była wizyta w kinie emocji 5D.
Magicznym punktem naszego pobytu była wizyta w tzw. Sabatówce. Co wspólnego mają dinozaury z wiedźmami? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w wiosce czarownic u wiedźmy Hogaty, która choć groźna okazała się bardzo sympatyczna. Niektórym z Nas pozwoliła nawet polatać na miotle.
Świetne były też warsztaty plastyczne Cuda Dyniowe. Z dyń wyczarowaliśmy wspaniałe cuda. Było też szaleństwo w Parku Zabaw.
Przerwami w napiętym programie był smaczny obiad oraz zakupy drobnych pamiątek.
Z wycieczki do Kariny Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
A oto miszmasz naszej foto relacji.