13 czerwca 2024 r. w naszej szkole rozegrany został Gminny Turniej Szachowy pod patronatem Wójta Gminy Konopnica Pana Mirosława Żydka. Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych naszej gminy.
Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów gminy Konopnica w kategorii I-III oraz IV-VIII.
Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra planszowa, której współczesne zasady ukształtowały się jeszcze w średniowieczu. Przyciąga coraz to młodszych graczy, jednocześnie łącząc pokolenia. Najmłodsi uczestnicy tegorocznego turnieju to uczniowie klasy II. Podczas rozgrywania partii szachowych na twarzach dzieci widać było radość koncentrację uwagi i pozytywne emocje.
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
klasy I-III:
1 miejsce Tomasz Wójcik - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy
2 miejsce – Jakub Paterak - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
3 miejsce – Wojciech Wadowski - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
Klasy IV-VIII
1 miejsce Emil Żuchnik - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu
2 miejsce – Krzysztof Jajuga – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu
3 miejsce – Bartłomiej Polaszek - Szkoła Podstawowa Im. Ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich
Zwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Konopnica. Do zobaczenia w przyszłym roku!