Nasi uczniowie wśród najlepszych w regionie – relacja z gali w Centrum Spotkania Kultur
14 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w ramach projektu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2025/2026”. Wydarzenie zgromadziło wielu utalentowanych uczniów z całego regionu, ich rodziny, nauczycieli oraz przedstawicieli władz samorządowych.
Celem programu jest wspieranie młodzieży osiągającej wysokie wyniki w nauce oraz motywowanie jej do dalszego rozwoju i realizowania ambitnych celów edukacyjnych. Tegoroczna edycja po raz kolejny pokazała, jak wielu zdolnych i zaangażowanych uczniów kształci się w województwie lubelskim.
W zaszczytnym gronie stypendystów znaleźli się również uczennice i uczniowie z naszej szkoły: Martyna Kliczka, Julia Kutyna, Kinga Łazuka, Maja Mazurek, Jakub Żydek oraz Nikola Żydek. To ogromne wyróżnienie jest dowodem ich ciężkiej pracy, systematyczności oraz pasji do nauki. Osiągnięcia naszych stypendystów są także powodem do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej.
Uroczystość miała wyjątkowy, podniosły charakter. Galę uświetnił koncert artystów Opery Lubelskiej, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników i dodał wydarzeniu szczególnej oprawy.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W zaszczytnym gronie stypendystów znaleźli się również uczennice i uczniowie z naszej szkoły: Martyna Kliczka, Julia Kutyna, Kinga Łazuka, Maja Mazurek, Jakub Żydek oraz Nikola Żydek. To ogromne wyróżnienie jest dowodem ich ciężkiej pracy, systematyczności oraz pasji do nauki. Osiągnięcia naszych stypendystów są także powodem do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej.
Uroczystość miała wyjątkowy, podniosły charakter. Galę uświetnił koncert artystów Opery Lubelskiej, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników i dodał wydarzeniu szczególnej oprawy.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Mali odkrywcy w świecie służb mundurowych
Gościliśmy w naszym przedszkolu panią ppor. Katarzynę Jonasz z 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Chełmie. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pokazała im, co żołnierz nosi w swoim plecaku. Nasz gość przyniósł ze sobą: atrapę broni, hełm balistyczny, kamizelkę taktyczną, maskę gazową i wiele innych elementów wyposażenia wojskowego, które dzieci mogły obejrzeć z bliska, dotknąć, a nawet przymierzyć! To była dla dzieci niezwykła lekcja patriotyzmu i szacunku dla służb mundurowych. Przedszkolaki mogły sobie wybrać mały upominek smycz lub długopis. Dziękujemy pani żołnierce za wspaniałą wizytę!
„Józef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego człowieka”
Uczniowie klasy 8 – Mateusz i Zuzanna – wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Józef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego człowieka” (część biograficzna), zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie, który odbył się 12 marca 2026 r. Zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, wymagającymi wiedzy, refleksji i samodzielnego myślenia – od pytań zamkniętych po odpowiedzi otwarte. Konkurs był doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o życiu i twórczości wybitnego pisarza oraz jego ponadczasowych wartościach. Gratulujemy Mateuszowi i Zuzi oraz dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły!

Podium w Pucharze Tymbarku!
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XXVI edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku w kategoriach: U10 chłopcy, U12 chłopcy oraz U12 dziewczęta. Etap gminny zawodów odbył się na boisku orlik w Zemborzycach Tereszyńskich. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wspaniałej grze fair play wszystkie drużyny reprezentujące naszą szkołę znalazły się na podium rozgrywek.
Oto wyniki:
Kategoria U10 chłopcy w składzie: Nikodem Wójcik, Igor Caboń, Bartosz Kuś, Szymon Wronka, Jan Rudnicki, Oskar Żydek, Patryk Król, Hubert Wójcik, Nikodem Bicki - II miejsce.
Kategoria U12 chłopcy w składzie: Jakub Szymański, Jakub Kuś, Jakub Lebioda, Jan Pietrzak, Oscar Kot, Victor Kot, Dominik Plewik, Seweryn Sobolewski, Adrian Gajda – III miejsce.
Kategoria U12 dziewczęta w składzie: Aleksandra Rutkowska, Karina Woźniak, Natalia Wardak, Maja Kozińska, Julia Mazik, Julia Olszak, Iga Żydek, Alicja Sidor – II miejsce.
Ogromne gratulacje i powodzenia za rok!
Oto wyniki:
Kategoria U10 chłopcy w składzie: Nikodem Wójcik, Igor Caboń, Bartosz Kuś, Szymon Wronka, Jan Rudnicki, Oskar Żydek, Patryk Król, Hubert Wójcik, Nikodem Bicki - II miejsce.
Kategoria U12 chłopcy w składzie: Jakub Szymański, Jakub Kuś, Jakub Lebioda, Jan Pietrzak, Oscar Kot, Victor Kot, Dominik Plewik, Seweryn Sobolewski, Adrian Gajda – III miejsce.
Kategoria U12 dziewczęta w składzie: Aleksandra Rutkowska, Karina Woźniak, Natalia Wardak, Maja Kozińska, Julia Mazik, Julia Olszak, Iga Żydek, Alicja Sidor – II miejsce.
Ogromne gratulacje i powodzenia za rok!
Nasi uczniowie z sukcesami w konkursie InstaLogik!
Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w VII edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik, organizowanego przez @InstaKod. To ogromne osiągnięcie jest efektem ich systematycznej pracy, zaangażowania i pasji do nauki. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Laureaci i wyróżnieni uczniowie:
- Jakub Żydek – laureat II miejsca w kategorii klas siódmych (najlepszy wynik w gminie Konopnica, 2. miejsce w powiecie lubelskim, 16. miejsce w województwie lubelskim);
- Stanisław Brzeziński – laureat III miejsca w kategorii klas czwartych (najlepszy wynik w gminie Konopnica, 3. Miejsce w powiecie lubelskim, 12. miejsce w województwie lubelskim);
- Martyna Kliczka – finalistka na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas siódmych (2. miejsce w gminie Konopnica, 4. miejsce w powiecie lubelskim, 37. miejsce w województwie lubelskim);
- Jakub Wadowski – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas siódmych (3. miejsce w gminie Konopnica, 5. miejsce w powiecie lubelskim, 40. miejsce w województwie lubelskim).
- Jakub Kuś – uczestnik II etapu w kategorii klas piątych (2. wynik w gminie Konopnica).
- Jakub Żydek – laureat II miejsca w kategorii klas siódmych (najlepszy wynik w gminie Konopnica, 2. miejsce w powiecie lubelskim, 16. miejsce w województwie lubelskim);
- Stanisław Brzeziński – laureat III miejsca w kategorii klas czwartych (najlepszy wynik w gminie Konopnica, 3. Miejsce w powiecie lubelskim, 12. miejsce w województwie lubelskim);
- Martyna Kliczka – finalistka na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas siódmych (2. miejsce w gminie Konopnica, 4. miejsce w powiecie lubelskim, 37. miejsce w województwie lubelskim);
- Jakub Wadowski – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas siódmych (3. miejsce w gminie Konopnica, 5. miejsce w powiecie lubelskim, 40. miejsce w województwie lubelskim).
- Jakub Kuś – uczestnik II etapu w kategorii klas piątych (2. wynik w gminie Konopnica).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!
